Výpredaj - Lapacho (1)

Na liečebné využitie sa používa vnútorná kôra stromu Tecome lapacho (latinský názov - Tabubeia impetiginosa), ktorý rastie predovšetkým v amazonských pralesoch Brazílie a teplých horských oblastiach Južnej Ameriky, najmä v severnej Argentíny, Paraguaji a Bolívii. Dorastá do výšky 30m, dosahuje vek až 700 rokov a má nezvyčajne tvrdé drevo.

Podľa starých záznamov sa kôrou zo stromu lapacha liečili starí vládcovia Inkov, dávno pred príchodom Španielov na územie Nového Sveta. Múdrosťou starých Inkov sa inšpirovali aj moderní vedci, ktorí sa zhodujú v tom, že stromy Lapacho majú v sebe nesmierny liečebný potenciál. Vedci izolovali a identifikovali účinnú látku lapachol, ktorá preukazuje vysokú biologickú aktivitu pri liečbe nádorov. Lapacho vďaka chinínom má pozitívny vplyv na imunitný systém. Je veľmi silným antioxidantom a zabraňuje tvorbe výskytu voľných radikálov. Obsahuje katechíny, saponíny a bioflavonoidy, ktoré sú aktivátormi látkovej výmeny.

kliknite na OBRÁZOK a vyberte si variantu

 

 

 • Lapacho Amazon Výpredaj

  Lapacho Amazon

   1 kopcovú čajovú lyžičku povaríme  3dl vody 5-10 minút, 10-15 minút necháme lúhovať  po precedení podávame  Zloženie: Lapacho (min. 86%), jablko, aróma.
  2,00 € / 50g
  1,67 € bez DPH
  Dostupnosť: <50
  Kód : 0-883903-5